No páchateľ poistenie na vozidlo nehoda

Pokiaľ ide o dopravnej nehode, kedy sú ľudia zraneného žiadnu chybu ich vlastné, je zrejmé, že máme nárok na náhradu škody od páchateľa nehody. Kompenzácia v tejto situácii je obvykle hradí poisťovňa páchateľa dopravnej nehody, jeho poistky.

Problém získanie náhrady však môže nastať, ak je vozidlo, ku ktorému došlo vinou dopravnej nehody, nemal platnú poistnú zmluvu vôbec alebo nebol poistený. Takže čo robiť v takejto situácii? A kto je zodpovedný za zaplatenie náhrady škody?

Poistenie a škody po dopravnej nehode

Bezúhonný obetí dopravnej nehody, vodič môže požiadať o odškodnenie od OC za škodu vyplývajúcu z udalostí a pre osobné zranenie, čo môže byť dôsledkom, okrem iného, smrť, ublíženia na zdraví, zdravie, trvalá invalidita, atď.

Keď bola obeť zapojený do dopravnej nehode s vozidlom, ktoré nemá poistenie zodpovednosti, môže byť náhrada nehoda hradí tzv. Poistenie záručného fondu. Ak chcete získať náhradu škody od UFG osoby s nárokom na náhradu škody by mali predložiť svoje nároky voči fondu cez akejkoľvek poisťovne predávajúci povinný OC. Poisťovateľ nemôže byť osoba zranená následkom dopravnej nehody odmieta toto vyhlásenie prijať. Po tzv. likvidačné konania, poisťovňa pošle súbory z poškodenia poistenia záručného fondu informuje osobu, ktorá podala sťažnosť.

Avšak, to nie je vždy tak, že Garančný fond nám zaplatiť náhradu škody spôsobenej komunikačným vodič nepoisteným vozidlom. Niekedy poisteného (zranený) potrebuje na spustenie politiku AC – ak ho má. Potom je od osoby zranené pri dopravnej nehode bez úhony dostať peniaze. S politikou AC, takže neexistuje možnosť získania náhrady z Garančného fondu za škodu, ale je možné získať výhodu pre zranenie. Odškodnenie za škody na majetku, musí platiť aj pre poisťovateľa, od ktorého sme kúpili a poistenie proti krádeži (AC).

Ak sa po dopravnej nehode, ktorú páchateľ nemal poistenie vozidiel došlo k vysporiadanie pohľadávok z poistenia AC UFG zranenej osoby na povinnosť nahradiť škody, ktoré netrpia motorizované pomocou poistné OC. Potom kompenzuje fond mj stratil zľavy, ak AC neobsahuje, napríklad vlečenie alebo Autocasco má svoj vlastný podiel na škodu. -, že tieto náklady sú zvyčajne hradené UFG.
Dopravných nehôd – nezávislá ocenenie škody – Náhrada

 

 

Lämna ett svar

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *